Jakie kotły grzewcze będą najlepsze?
Pod koniec ubiegłego roku w Polsce zaczęła obowiązywać ustawa antysmogowa. Według tej ustawy władze lokalne mają prawo wprowadzić na danym terenie, takie normy techniczne i emisyjne spalania paliw, które pozwolą na właściwe ograniczenie emisji szkodliwych substancji.
Ekologiczne Pleszewskie kotły, czyli jakie?
Pleszewskie Kotły ekologiczne, wszyscy zastanawiają się czy warto w nie inwestować? Od początku tego roku, w Polsce można sprzedawać tylko ekologiczne Pleszewskie kotły 5 generacji. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?
– Normy jakościowe – kocioł musi spełniać konkretne wymagania dotyczące jakości i emisji spalin,
– Wydajność i przeznaczenie kotła – musi być odpowiednio dobrany system grzewczy,
– Ekologia – to po części znajduję się w normach wytyczonych przez ustawę antysmogową, ale warto pomyśleć czy dany kocioł poza swoim przeznaczeniem, nie szkodzi środowisku,
– Wygoda i komfort użytkowania,
– Forma opału – ekogroszek, wegiel, pellet.
Wybór odpowiedniego pieca jest bardzo ciężką decyzją i należy ją dobrze przemyśleć. Dobrany za duży piec do powierzchni grzewczej spowoduje, że kocioł będzie chodził na niskich parametrach, co w efekcie będzie skutkowało spadkiem efektywności i sprawności pieca. Z kolei za mały piec wybrany do za dużej powierzchni, nie będzie produkował wystarczająco ciepła. By to osiągnąć, kocioł będzie chodził na najwyższych obrotach. W rezultacie sprawi to skrócenie żywotności pieca. Niedostosowywanie się do wymagań i zaleceń producenta, a także jego złe użytkowanie, powoduje zwiększoną eksploatacją oraz pogorszenie jakości wydobywających się spalin do środowiska naturalnego. Kiedy wybieramy Pleszewskie kotły ekologiczne, ważne są nie tylko europejskie standardy. To od nas zależy, czy będziemy ogrzewać nasz dom ekologicznie czy nie. My musimy wybrać jakim powietrzem chcemy oddychać.