Kotły z podajnikiem ślimakowym w klasie 5 typu Tilgner-22


Urządzenie  spełnia wymagania 5 klasy, jednakże od 1 stycznia 2020 roku mogą być sprzedwane kotły, które spełniają wymagania Ecoprojektu.
Dostępne są nadal dla niego elementy wymienne, urządzenia sterujące oraz dokonujemy ich remontów.
Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz którykolwiek z tych elementów.

 

Tilgner22 to kocioł autoIMG_35221matycznym podajnikiem paliwa. Przeznaczony jest do spalania węgla w postaci groszku o granulacji 5-25mm, paliwo spalane jest w retortowym palniku z udziałem wentylatora nadmuchowego. Kocioł Tilgner22 z podajnikiem retortowym dzięki specjalnym rozwiązaniom pozwala na uzyskanie bezdymnego spalania, niskiej emisji i wysokiej sprawności 95 – 95,9 %. Zaawansowany sterownik kontroluje temperaturę wody w kotle grzewczym i kieruje pracą podajnika, dmuchawy oraz pracą siłownika zaworu mieszającego (opcja).

Istotną zaletą kotła jest konstrukcja  wymiennika, która pozwala na uzyskanie wyniku w klasie 5 najwyższej potwierdzonej certyfikatem wydanym przez ICHPW (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu)

Istotną zaletą kotła jest również wyłożenie komory paleniskowej ceramiką w postaci specjalnych płyt optymalizujących przebieg spalania.

Obsługa kotła ogranicza się do nasypywania paliwa i do usunięcia popiołu raz na kilka dni, a kocioł może pracować bez zatrzymywania przez cały sezon grzewczy.


Rodzaje paliwa

eko-groszek


 

Zalety kotła

sprawnoscSprawność cieplna sięgająca 95 – 95,9 %.
serwisGwarancja na kocioł 36 miesięcy oraz 24 miesiące na pozostałe elementy.
sterownikStosowane sterowniki wysokiej jakości oraz szeroki wybór dla klienta.
wysoka-jakoscWysoka jakość stosowanych materiałów.
podajnikokraglyPodajnik ślimakowy umożliwiający spalanie  eko-groszku.

 

blacha-wymiennikaWymiennik ciepła wykonany z atestowanych blach kotłowych P265GH o grubości 6 mm.
zakres-mocyZakres mocy 6 – 21 kW
latwa_obslugaSzybka i łatwa obsługa.
doradztwoZapewniamy profesjonalne doradztwo z zakresu obsługi kotła praktycznie przez całą dobę.

Kotły typu „Tilgner22”  bez wężownicy schładzającej mogą być stosowane wyłącznie w układzie centralnego ogrzewania systemu otwartego zgodnie z PN-91/B-02413.

Kotły wyposażone w wężownicę schładzającą i zawór bezpieczeństwa o mocy do 300 kW mogą pracować w układzie zamkniętym z naczyniem przeponowym (wg) wymagań przewidzianych w PN-EN 12828.

 


rystechrysunek22

Podstawowe wymiary kotłów TILGNER 22

TILGNER 22
A600
B940
C1280
E1320
F1380
HC970
HZ950

Dane eksploatacyjne kotłów TILGNER 22

Wyszczególnienie / typ kotłaJedn.Tilgner22
Nominalna moc cieplnakW21
Zakres mocy cieplnejkW6,3 – 21
Orientacyjna wielkość powierzchni ogrzewanej w zależności od izolacji cieplnej budynku1m2do 260
Sprawność%95 – 95,9
Max. temp. Wody w kotleoC90
Max. dopuszczalne ciśnienie roboczebar2
Pojemność zasobnika paliwal240
Wymiary czopuchammfi 160
Wymagany ciąg spalinPa20
Wysokość kominam6
Przekrój kominammfi 180
Pojemność wody w kotlel120
Orientacyjne wymiary gabarytowe zestawuszerokość Cmm1180
wysokość E1450
długość B1350
Średnica zasilania i powrotumm50
Masa zestawukg585
Zasilanie kotłaV/Hz230/50
Moc wentylatoraW80
Moc sterownikaW4
Paliwem podstawowym węgiel kamienny 31,2 sortymentu eko-groszek, granulacja 5 – 25 mm, temperatura topnienia popiołu powyżej 1150 oC

Maksymalna powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń została oszacowana dla jednostkowego zapotrzebowania na ciepło q=80 W/m2

OXI BORD 760 (standard)

ikony zestaw

oxiboadr760Automatyka kotłowa OXI BORD 760 to zaawansowane urządzenie przeznaczone do współpracy z kotłami wyposażonymi w system automatycznego podawania paliwa. Regulator cechuje oryginalny design oraz przejrzysty i kolorowy wyświetlacz, który wraz z innowacyjnym podejściem do budowy interfejsu obsługi wyznacza nowe standardy na rynku urządzeń przeznaczonych do nadzorowania procesu spalania w kotłach. OXI BORD 760 w swojej podstawowej wersji potrafi w pełni sterować pracą rozbudowanej instalacji grzewczej wyposażonej w pompę CO, pompę CWU, kompletny moduł zaworu mieszającego wraz z pompą zaworu oraz pompą cyrkulacyjną. Automatyka pozwala na precyzyjną regulację instalacji grzewczej zarówno w trybie pogodowym z wykorzystaniem krzywych grzewczych jak i w trybie czasowym, który umożliwia niezależne nastawy czasowe dla wszystkich obsługiwanych modułów. Urządzenie nie tylko reguluje pracą kotła i instalacji, ale również dba o bezpieczeństwo i wygodę obsługi dzięki takim funkcjom jak: ochrona przed Legionellą, kontrola ilości pozostałego opału, Anty Stop czy funkcji ochrony przed zamarznięciem. Automatyka wchodzi w skład całego systemu firmy BRAGER, dzięki czemu możliwa jest jej rozbudowa o obsługę 4 dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające, pompy zaworów i termostaty zewnętrzne. Dodatkowo system można poszerzyć o panele zdalne firmy BRAGER oraz moduł do obsługi układu przez Internet.

W urządzeniu zaimplementowano nowoczesny algorytm automatycznej regulacji procesu spalania Brager Expert . Wieloletnie doświadczenie i współpraca z jednostkami naukowymi pozwoliły na stworzenie pierwszego algorytmu regulacji wykorzystującego zarówno wiedzę ekspercką jak i nowoczesne mechanizmy obliczeniowe. Zadaniem algorytmu jest automatyczny dobór optymalnych nastaw pracy kotła, których wartość zagwarantuje dostosowanie aktualnej mocy do chwilowego zapotrzebowania na energię cieplną.  Dynamiczny dobór parametrów pracy, pozwala na ciągłą pracę kotła, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i wydłużenie jego żywotności.

zobacz więcej


Sterownik adaptacyjny eCoal.pl v3.5

ecoal_images

eCoal.pl jest sterownikiem przeznaczonym do sterowania kotłów wodnych na paliwo stałe. Sterowanie polega na ciągłej pracy dwóch regulatorów – jednego dostosowującego ilość podawanego paliwa do zapotrzebowanej mocy oraz drugiego dostarczającego ilość powietrza w sposób zapewniający optymalne spalanie. Sterownik powstał przy udziale Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

zobacz więcej